Hullámok és geometria
A platóni testek tervrajza megtalálható a Természet első mintázatában. Ezt látva biztos sokan feltették a kérdést magukban, hogy miért is olyan fontos ez és mi köze van ennek anyagi világunkhoz. Ahhoz, hogy ezt megértsük, ismernünk kell az állóhullámok néhány tulajdonságát. Nem lesz bonyolult, csak néhány alap dologról lesz szó.

(Csak érdekességképp jegyzem meg, hogy az alapfrekvencia egész számú többszöröseit felhangoknak nevezzük.) Szemléltető videó:
Menjünk feljebb még egy dimenziót, lépjünk át a harmadikba. Egy érdekes kísérlettel kezdjük, amit a híres mérnök és feltaláló, Buckminster Fuller diákjai végeztek el. Egy fehér színű, gömb alakú ballont festékbe merítettek bele, majd a diatonikus skála tiszta zenei hangjainak különféle frekvenciáival rezonáltatták azt. A ballon felszínén kis számú, egyenlő távolságra elhelyezkedő pontokban összegyűlt a festék és a pontokat összekötő halvány vonalakat lehetett megfigyelni. Ezek a pontok nóduszok voltak, ahol a rezgések kioltották egymást, így ezeken a helyeken összegyűlhetett a festék, és az ezekben a pontokban felhalmozódó feszültség a nóduszokat a gömb felszínén összekötő vonalak segítségével oszlott szét a felszínen.
Az így kialakult platóni testek háromdimenziós állóhullámok geometriáját képviselik. Mivel az állóhullámokat a gömböt rezgető frekvencia hozta létre, ezért kijelenthetjük, hogy a platóni testek bizonyos hullámformák háromdimenziós reprezentációi. Úgy is mondhatjuk, hogy a platóni testek "kikristályosodott" zene geometriai formái, gömb alakú formákban bizonyos frekvenciák hatására természetes módon alakulnak ki.